Oni nás slyší – opravdový příběh

ONI nás slyší, odposlouchávají nás, všude mají nastrčené špehy, můžeme si jít promluvit někam do soukromí? Jen prosím neberte telefon ani notebook, přes něj nás můžou odposlouchávat.” 

No páni, to zas bude něco, řekla jsem si v duchu hned, jak tato paní přišla k nám do kanceláře s tím, že chce prodat svůj byt. A taky, že bylo. Je to už sice nějaký pátek zpátky, takže si už ani nepamatuji její jméno, ale dojem, který ve mě nechala, jen tak člověk nezapomene. Odpovídala popisu všímavé Kelišové, ovšem s límcem na krku. Takovým jako nosíte při poranění krku. Asi ji nějaký hodný soused pomohl ze schodů dolů, pomyslela jsem si, až se mě koutky roztáhly do úsměvu. Říkejme ji pracovně paní X, protože jsem si opravdu připadala jako v amerických sci-fi filmech nebo jako z Akty X. Že by paní X skutečně přiletěla z jiné planety? Možná, že i jo, ale k tomu se ještě dostaneme. 

Šly jsme tedy obě do zadní místnosti naší kanceláře, kde je klid. Jen občas jsou tu školení nebo porady, je tu pro tyto účely flip chart, plátno a samozřejmě projektor.

„Tady je projektor, to ne, i tím nás také mohou slyšet.”

„Nebojte je vypnutý a naprosto neškodný, není napojený k internetu,” ubezpečila jsem ji, aby byl klid a my se mohli pohnout z místa.

„Mám krásný byt, 4+kk s balkónem, lokalita kousek od lesa,” pokračovala a vytáhla vyvolané fotky bytu, na kterých bylo víc než prostoru vidět nábytku, květin a všelijakých „voodoo” dekorací.

Klasika, naprosto nepoužitelné fotky, pomyslela jsem si.

„Chtěla bych ten byt prodat, víte ONI mi tam chtějí ublížit.”

„Ano skutečně moc pěkný byt,“ odpověděla jsem ji. Nicméně byt mi byl povědomý z inzerce, určitě jsem ho už někde viděla.

„Víte, já už jsem byla na jiné Vaší pobočce a kolega mi Vás doporučil, že jste ta nejlepší tady v lokalitě.”

„Tak to ráda slyším.” odpověděla jsem ji s úsměvem, ale přitom jsem si v duchu říkala: Proboha, proč já? Co jsem komu udělala?

Je pravda, že za těch 7 let, co v realitách dělám, jsem si dokázala vybudovat jakousi „imunitu“ vůči náročným klientům. Občas prostě musíte zatnout zuby, nahodit úsměv a posílat jejich někdy výstřední nápady jedním uchem tam a druhým ven. Nebo si jednoduše myslet své.

„Víte, Váš kolega má teďka komplikované vztahy se ženami.” pokračovala.

„A jak jste na to přišla?” ptala jsem se zvědavě.

„Jednoduše, tady je vše.” odvětila.

„Podejte mi ruku.”

No co, podala jsem, odmlouvat se nemá a co kdyby mě ještě uřkla. Čekala jsem leccos, ale že paní X vytáhne kyvadlo a začne s ním houpat nad mojí rukou, to fakt ne.

„Máte oslabenou imunitu.”

No to vím taky, to není žádný um poznat z mého huhlání a popotahovaní, pomyslela jsem si. Ono taky jako klasický makléř pracuji, dokud nepadnu úplně. Že jsem dneska nezůstala v posteli, udělala bych líp.

„Ale máte dobrou auru. Měla byste se spojit s mužským elementem,“ pokračovala. „Získáte díky němu energii Jang. Znáte Jin a Jang?”

„Ano to pochopitelně znám a je pravda, že v tandemu s kolegy se mi vždy dělalo lépe než s kolegyněmi.” Odpověděla jsem ji. Pravda občas mi to bylo vyčítáno, že upřednostňuji kolegy před kolegyněmi, ale ještěže díky paní X už chápu, čím to je :-D.

No nic zpátky k příběhu. Paní X mi ještě několikrát vychválila její byt s odůvodněním, že se stěhuje jenom proto, protože ji tam ONI pronásledují a chtějí ji ublížit. Že ONI se dokážou napojit i na myšlenky druhého.

A sakra, to abych si dávala pozor, co si o ní myslím, musela jsem se v duchu opomenout a zároveň pousmát, co kdyby?

Ale díkybohu už našla hodné lidi, co ji ochrání.

Stále jsem nechápala, koho tím ONI myslí. Zlé sousedy, kterým leze na nervy, ufony nebo snad CIA, FBI a jim podobné tajné organizace, kteří se umí napíchnout na telefony a odposlouchávat druhé? Ale číst myšlenky? Asi paní moc kouká na americké filmy. Těžko říct, nicméně z paní vypadla další podmínka proto, aby byt mohla prodat.

„Potřebuji sehnat pronájem. Víte, ale musí být pěkný a levný. V centru města, nechci panelák. S ložnici orientovanou na východ kvůli Feng šuej. Nemůže mít výtah a kamerový systém kvůli elektronickému smogu a v posledním patře nemůže také být, pak není před vesmírem chráněný.”

Vykulila jsem oči. Jasně, takových bytů tu máme mrak, pomyslela jsem si. To je v háji, to fakt dneska ani možná v budoucnu žádný kšeft neuděláme. A možná i líp.

 Alespoň jsem se při jejím odchodu dozvěděla velmi „potřebnou” techniku, jak zabránit tomu, aby se na Vás ONI napojili a četli Vám myšlenky. Třeba se vám bude hodit, tak se o ní s vámi podělím, kdo ví? Satan přeci taky nikdy nespí 😀 Takže pravou rukou se podržíte za levé zápěstí a tím se spojení přeruší. (Snad si to pamatuji ještě dobře, kdyby to nefungovalo, tak se předem omlouvám. Za případné škody způsobené čtením myšlenek neručím).

Nicméně vás asi zajímá, jak to dopadlo. Paní X ještě několikrát navštívila naši kancelář, aby se informovala, zda se v nabídce neobjevil byt přesně podle jejich požadavků a vždy s neúspěchem odešla. Asi při páté návštěvě se zmínila, že konečně se to pohnulo dál s těmi lidmi, co ji ochraňují, že už to bude brzy vyřešené. A pak mi to došlo! Myslela tím opatrovnický soud. Takže veškerá jednání s ní by stejně byla zbytečná, protože paní X byla očividně nesvéprávná. Sakra, že mě to nenapadlo hned! zaklela jsem si v duchu. Ale budiž ji tedy její jednání odpuštěno, má na svou hlavu papír.

Škoda jen, že to na těch lidech makléř nemá, jak poznat, snad mu jen zbývá se ptát v úvodu rozhovoru s klientem: „Promiňte, než pokročíme v jednání dále, musím se zeptat, nejste náhodou nesvéprávný?” To by vás asi klienti vyprovodili hnedka 😀 

Každopádně, jak to s paní X dopadlo dál, opravdu netuším. Dlouho jsem ji neviděla, ani nepotkala a upřímná pravda, že jsem i ráda. Je dost možné, že straší další makléře dodnes, tak pozor na ní. Poznávací znamení: „ONI nás slyší!“

Mgr. Petra Hlavsová

774 957 222

phlavsova@mmreality.cz

www.petrahlavsova.cz

Chcete prodat nemovitost?

Vyplňte formulář a já se Vám ozvu.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.